Data przyjazdu
Data wyjazdu

Wycieczki


 

 

ADRSPACH SKALNE MIASTO

W PROGRAMIE:

Zwiedzanie Narodowego Rezerwatu Przyrody w Czechach – Skalne Miasto. Góry Stołowe po stronie czeskiej. Natura stworzyła tu najróżniejsze formacje skalne o fantastycznych kształtach. W trakcie zwiedzania spływ łodziami górskim jeziorkiem o długości ok. 300m, wodospad (19m) rzeki Metuji.

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI(NIEOBOWIĄZKOWE*):

bilet wstępu 120 KČ, spływ łodzią 50 KČ*,
obiad ok. 200 KČ*,

**spływ łodziami odbywa się tylko od 24 kwietnia do końca października;

 

DVUR KRALOVE ZOO SAFARI

W PROGRAMIE: Zwiedzanie jednego z największych ogrodów zoologicznych w Europie, który ma największą kolekcję zwierząt afrykańskich w Europie. Zwierzęta można podziwiać na ogromnych wybiegach, gdzie są na wyciągnięcie ręki, albo w ogromnych pawilonach. Jedną z atrakcji ZOO jest przejażdżka specjalnym Safaribusem wśród wolno pasących się stad afrykańskich zwierząt kopytnych. Z bliska można zobaczyć antylopy, bawoły, zebry i bydło watussi. Na stawach pelikany, kormorany i gęsi. Dla wielbicieli dinozaurów jest również Pawilon Jurajski, w którym zobaczymy figury prehistorycznych gadów zaaranżowane w realistyczny sposób. Możliwość przejazdu kolejką turystyczną po terenie ZOO. DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI (NIEOBOWIĄZKOWE*):

bilet wstępu 225 KČ dorośli,

obiad na terenie Czech ok. 150 KČ*;

 

DREZNO

W PROGRAMIE: Zwinger - duma barokowego Drezna (zespół pałacowy), Brama Koronna, Galeria Dawnych Mistrzów, Zbrojownia, spacer po Starym Mieście, Katedra Hofkirche, w której spoczywa serce Augusta II Mocnego, Ratusz. Czas wolny.

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI (NIEOBOWIĄZKOWE*):

zwiedzanie Zwinger - Galeria Dawnych Mistrzów (wstęp 12 €)

lub Skarbiec (wstęp 12 €),

kieszonkowe ok. 10 €*,

obiad ok. 20,00 ZŁ*.

 

BROMUOV BROWAR + DEGUSTACJA PIWA

W PROGRAMIE: Zwiedzanie uroczego miasteczka w Czechach położonego na trasie w kierunku Skalnego Miasta Adrspach. W planie min.: spacer wokół zabytkowego Klasztoru Benedyktynów, w którym znajduje się piękna biblioteka oraz kopia Całunu Turyńskiego (jedna z nielicznych na świecie). UWAGA! Wnętrza klasztoru nie są zwiedzane. Następnie spacer po Starym Mieście. Dalej zwiedzanie Browaru i degustacja piwa. Czas wolny. W drodze powrotnej zakupy w Nachodzie.

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI:

wstęp do Browaru z degustacją piwa – 200 KČ;

 

JASKINIA MACOCHY + ZAMEK W LITOMYŚLU

W PROGRAMIE: Najatrakcyjniejsze Jaskinie Morawskiego Krasu, jedne z największych w Europie. Zwiedzanie Jaskini Punkvy z Przepaścią Macochy. Spływ łodziami elektrycznymi podziemną rzeką Punkvą. Wjazd kolejką gondolową na przepaść Macochy. Dojazd do Jaskini Punkvy kolejką turystyczną. W drodze powrotnej zakupy... + zwiedzanie Zamku w Litomyślu (komnaty, dziedziniec, galerię). Czas wolny.

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI (NIEOBOWIĄZKOWE*):

bilety wstępu 540 KČ,
obiad ok. 200 KČ*;

 

NOVE MESTO NACHOD

W PROGRAMIE: Zwiedzanie Novego Mesta - Perły architektury renesansowej w Czechach. Średniowieczne miasto na skale o wysokości około 40m otoczone z trzech stron rzeką Metują założone w 1501 r. Rynek z renesansowymi szczytami i barokowymi podcieniami, miejski zespół zabytkowy, gotycki Kościół Trójcy Przenajświętszej - założony w 1513 r., renesansowy zamek i ogród.

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI(NIEOBOWIĄZKOWE*):

obiad ok. 180 KČ*,
bilet wstępu na Zamek w Nove Mesto 130 KČ

 

PRAGA

W PROGRAMIE: Klasztor na Strachowie, Hradczany - Pohorelec, Plac Loterański, Plac Hradczański, Zamek Praski: Uroczysta zmiana Warty, Katedra Św. Wita, Ogrody Zamkowe (Panorama Pragi) Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto (Karlova, Rynek Staromiejski, Zegar Orloj), Nowe Miasto, Plac Św. Wacława. Czas wolny. Wycieczka odbywa się za zasadzie spaceru po Pradze. Wewnątrz zwiedzamy jedynie część Katedry Św. Wita. Dodatkowo istnieje możliwość wejścia do Muzeum Miniatur;

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI (NIEOBOWIĄZKOWE*):

przejazd metrem 32 KČ,
obiad ok. 200 KČ*,
bilet wstępu do Muzeum Miniatur 100 KČ*;

 

PRAGA Z REJSEM PO WEŁTAWIE

W PROGRAMIE: Klasztor na Strachowie, Hradczany - Pohorelec, Plac Loterański, Plac Hradczanski, Zamek Praski: Uroczysta zmiana Warty, Katedra Św. Wita, Ogrody Zamkowe (Panorama Pragi), Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto (Karlova, Rynek Staromiejski, Zegar Orloj), Nowe Miasto, Plac Św. Wacława. Czas wolny. Godzinny rejs statkiem po Wełtawie. Wycieczka odbywa się za zasadzie spaceru po Pradze. Wewnątrz zwiedzamy jedynie część Katedry Św. Wita. Dodatkowo istnieje możliwość wejścia do Muzeum Miniatur.

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI (NIEOBOWIĄZKOWE*):

rejs statkiem po Wełtawie 250 KČ,
kieszonkowe ok. 300 KČ*,
obiad ok. 200 KČ*,
bilet wstępu do Muzeum Miniatur 100 KČ*;

 

WIEDEŃ

W PROGRAMIE: Spacer po Wiedniu - Stadtpark, Plac Beethovena, Schwarzenbergplatz, Belweder (wejście do ogrodów, spacer tarasami) Opera, Uniwersytet, Teatr Cesarski, Ratusz, Parlament, Pomnik Cesarzowej Marii Teresy, Hofburg – wiedeńska siedziba władców Austrii, Plac i Katedra Św. Szczepana, Zegar Wiedeński. Wycieczka odbywa się na zasadzie spaceru po Wiedniu. Wewnątrz zwiedzamy jedynie. Katedrę Św. Szczepana. Czas wolny - ok. 1 godziny. Wyjazd z Wiednia ze Schwedenplatz ok. godz. 17.30;

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI (NIEOBOWIĄZKOWE*):

kolacja na terenie Czech ok. 200 KČ*,
kieszonkowe w Wiedniu ok. 10 €*;

 

BŁĘDNE SKAŁY

W PROGRAMIE: Wycieczka do Gór Stołowych, zwiedzanie Fantastycznego Labiryntu Form Skalnych „Błędnych Skał”.

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI:

bilety wstępu do Rezerwatu – 7,00 ZŁ, ulg.3,00 ZŁ.

 


KLETNO JASKINIA NIEDŹWIEDZIA

W PROGRAMIE: Zwiedzanie najpiękniejszej pod względem szaty naciekowej Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie.

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI:

wstęp do Jaskini 27,00 Zł, ulg. 20,00 Zł,

 

KOPALNIA ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU

W PROGRAMIE: Zwiedzanie Złotego Stoku- małego miasteczka u podnóża Gór Złotych, zwiedzanie najstarszej w Polsce "KOPALNI ZŁOTA", możliwość obejrzenie pamiątek związanych z 10-wiekową historią wydobycia złota w Złotym Stoku (eksponaty umieszczone pod ziemią w chodnikach starej kopalni w dwóch sztolniach: Gertruda i Czarna Sztolnia).

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI:

Kopalnia Złota 12,00 ZŁ;

 

KUDOWA-ZDRÓJ KAPLICA CZASZEK + ZAKUPY W NACHODZIE

W PROGRAMIE: Zwiedzanie atrakcyjnej miejscowości turystycznej Ziemi Kłodzkiej.: Kudowy - Zdroju (Park Zdrojowy, Teatr pod Blachą , Kaplica Czaszek w Czermnej) + zakupy na granicy w Nachodzie.

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI:

bilet wstępu do Kaplicy Czaszek 6,00 ZŁ;

 

PANORAMA RACŁAWICKA WROCŁAW

W PROGRAMIE: We Wrocławiu zwiedzamy jedną z największych atrakcji kulturalnych jaką jest Panorama Racławicka- gigantyczna rotunda, w której mieści się panoramiczny obraz o wymiarach 120 m x 15 m, przedstawiający bitwę pod Racławicami z 4 kwietnia 1794 r. Zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, Katedry, Rynku Starego Miasta, czas wolny.

 

SZCZELINIEC – REZERWAT GÓR STOŁOWYCH

W PROGRAMIE: Wycieczka do Gór Stołowych, zwiedzanie Rezerwatu Szczelińca (najwyższy szczyt Gór Stołowych).

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI:

bilety wstępu do Rezerwatu – 7,00 ZŁ, ulg. 3,00 ZŁ.

 

WAMBIERZYCE

W PROGRAMIE: Miejsce pielgrzymkowe od XIII wieku, odpowiednik polskiej Jerozolimy, zwiedzanie Bazyliki Nawiedzenia NMP (Figurka NMP z Dzieciątkiem z drewna lipowego z XVI wieku) i bram miejskich, Szopki Ruchomej – jednej z najstarszych w Polsce).

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI:

Szopka Ruchoma, bilet normalny 8,00 zł,  emeryci 6,00 zł

 

AFRYKARIUM WROCŁAW

Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plażę i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Spacer po wrocławskim Rynku.

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI:

Afrykarium bilet wstępu 40,00 ZŁ normalny, 30,00 ZŁ ulgowy.

 

ZAMEK KSIĄŻ I PALMIARNIA

W PROGRAMIE: Zwiedzanie Zamku Książ i Palmiarni w Lubiechowie. Trasa z przewodnikiem prowadzi przez salony barokowe: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem jest „Skałka Szczęścia”. Następnie turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe, które zostały przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem.

DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI:

bilety wstępu 29,00 ZŁ;

 

ZIELENIEC

W PROGRAMIE: Spacer z przewodnikiem po Ośrodku Sportów Zimowych, najwyżej położonym w Sudetach(ponad 900m n.p.m). Urocze widoki. DODATKOWE KOSZTY WYCIECZKI:

Przejazd kolejką gondolową, płatna 10,00 ZŁ