Data przyjazdu
Data wyjazdu

Uzdrowisko Kudowa-Zdrój

 

Fot. Pijalnia wód mineralnych w centrum Parku Zdrojowego w Kudowie-Zdrój


Uzdrowisko Kudowa-Zdrój jest najdalej na południe wysuniętym oddziałem Uzdrowisk Kłodzkich S.A. - Grupa PGU, leży w północno-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej. Miasto położone jest na wysokości 390 - 400 m n.p.m. Jak pozostałe uzdrowiska (Duszniki-Zdrój i Polanica-Zdrój) posiada łagodny klimat podgórski. Na północny wschód od uzdrowiska rozciąga się masyw Gór Stołowych.

Oferta lecznicza

Skarbem Uzdrowiska są szczawy wodorowęglanowo – sodowo – wapniowe, żelaziste i borowe pozyskiwane ze źródeł „Śniadecki”, „Moniuszko” i „Marchlewski”. Stosuje się je do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i unikatowych suchych kąpieli. Innym naturalnym surowcem leczniczym  jest borowina, którą wykorzystuje się do kąpieli i okładów.

Zakład Przyrodoleczniczy w Kudowie-Zdroju jest usytuowany w centrum Parku Zdrojowego. Wykonywanych jest w nim ponad 50 rodzajów zabiegów leczniczych takich jak m.in.: okłady borowinowe, fango, kąpiele mineralne, solankowe, borowinowe i gazowe z CO2, zabiegi odchudzające a także różnego rodzaju masaże. Leczenie dorosłych obejmuje choroby przewodu pokarmowego, ortopedyczno-urazowe, endokrynologiczne, otyłość  choroby układu krwiotwórczego, układu krążenia, choroby reumatologiczne.

Uzdrowisko Kudowa-Zdrój jako jedno z nielicznych w Polsce specjalizuje się w leczeniu otyłości i nadwagi wśród dzieci i młodzieży. W naszej ofercie skierowanej do młodszego pokolenia znajduje się pełen zakres rehabilitacji schorzeń układu ruchu. Kuracje adresowane do dzieci realizowane sa w dedykowanym ośrodku Jagusia.

Oferta pobytowa

W Sanatoriach Zameczek i Polonia na gości czekają komfortowe i wygodne pokoje. W każdym z obiektów do dyspozycji gości jest przytulna jadalnia. Dla Gości przygotowano tu również nowoczesny Kompleks Rekreacyjny "Słoneczne Termy Zameczek", w którym znajduje się basen z bogatym systemem masaży podwodnych, strefa saun oraz Słoneczne Fit Centrum.
 


NOWE APARTAMENTY
 
PFOSIGW