Data przyjazdu
Data wyjazdu

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój

 
 

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój, które wchodzi w skład Uzdrowisk Kłodzkich S.A. - Grupa PGU, jest położone na dawnym szlaku handlowym prowadzącym z Pragi czeskiej do Wrocławia, w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej, otoczonej z jednej strony Górami Bystrzyckimi, a z drugiej Górami Orlickimi. Duszniki-Zdrój to bardzo atrakcyjne miejsce pobytu dla miłośników aktywnego wypoczynku, amatorów pieszych wędrówek i sportów zimowych. Mają one również do zaoferowania wiele ciekawych zabytków architektury, między innymi młyn papierniczy z 1605 roku (dzisiejsze Muzeum Papiernictwa), kościół parafialny pw. Św. Piotra i Pawła czy urokliwy rynek z otaczającymi go kamieniczkami. Skarbem Uzdrowiska są wody mineralne, tryska tu aż pięć podziemnych źródeł. Dusznickie wody to szczawy alkaliczne o dużym zmineralizowaniu doskonałe w leczeniu schorzeń układu krążenia, pokarmowego, oddechowego.

Oferta lecznicza

Leczenie dorosłych w Uzdrowisku Duszniki-Zdrój obejmuje schorzenia układu oddechowego, przewodu pokarmowego, ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, osteoporozę, choroby kardiologiczne i nadciśnienie oraz choroby kobiece. W Uzdrowisku wykonywane są zabiegi przyrodolecznicze takie jak naturalne kąpiele mineralne i igliwiowe, zabiegi z wykorzystaniem borowiny (okłady, kąpiele czy fasony borowinowe). Zabiegi z zakresu hydroterapii, elektroterapii, inhalacje solankowe, masaże lecznicze, gimnastyka lecznicza. Kuracjusze korzystają z kuracji pitnych i leczenia dietetycznego. Na miejscu zapewniona jest całodobowa opieka lekarsko – pielęgniarska. Zabiegi przyrodolecznicze ordynowane są przez lekarza prowadzącego, a ich realizacja odbywa się pod okiem fachowego personelu.
 

Oferta pobytowa

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój posiada nowoczesną bazę zabiegową oraz doświadczony personel. W położonym w sercu dusznickiego Parku Zdrojowego sanatorium „Jan Kazimierz” na gości czekają wygodne, komfortowe pokoje, centrum zabiegowe oraz kompleks rekreacyjny Słoneczne Termy Jan Kazimierz. To jedyna tego typu atrakcja w Dusznikach Zdroju z nowoczesnym basenem rekreacyjnym, strefą saun i Fit Centrum, które zapewniają doskonały relaks.


 

 
PFOSIGW