Data przyjazdu
Data wyjazdu

Uzdrowisko Polanica-Zdrój

 

 

Polanica-Zdrój to 7,5 tysięczna miejscowość uzdrowiskowa położona na wysokości 380-410 m n.p.m., w malowniczej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Polanica-Zdrój nazywana jest perłą polskich uzdrowisk. Na jej niepowtarzalny urok składa się wyjątkowy krajobraz, oryginalna architektura, specyficzny klimat oraz walory lecznicze.

Oferta lecznicza

Uzdrowisko Polanica-Zdrój specjalizuje się w leczeniu chorób kardiologicznych i nadciśnienia, chorób naczyń obwodowych, układu trawienia, ortopedyczno – urazowych, reumatologicznych, oraz górnych dróg oddechowych. W Zakładzie Przyrodoleczniczym zlokalizowanym w sanatorium „Wielka Pieniawa” wykonywanych jest ponad 110 różnych zabiegów leczniczych i rekreacyjnych, takich jak kąpiele mineralne, borowinowe, suche CO2, solankowe a także krioterapia oraz zabiegi na bazie alg i minerałów. W polanickiej pijalni wód znajduje się źródło Wielkiej Pieniawy stosowanej m.in. do kuracji pitnej, kąpieli kwasowęglowych i produkcji butelkowej wody leczniczej.

Oferta pobytowa

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. Grupa PGU proponują w Polanicy-Zdrój blisko 600 miejsc dla gości w ośrodkach sanatoryjnych, wśród których na szczególną uwagę zasługuje „Wielka Pieniawa”. To ponad 100-letnie sanatorium, które stało się synonimem luksusu i elegancji. Położone w centrum Parku Zdrojowego, zaprasza swoich gości do komfortowych pokoi i apartamentów, przestronnych, eleganckich sali jadalnych, nowoczesnego kompleksu zabiegowego. Ten wyjątkowy pod względem architektonicznym obiekt posiada nowoczesne centrum rekreacyjne „Słoneczne Termy Wielka Pieniawa”, w skład, którego wchodzą: dwa baseny, Słoneczne Fit Centrum oraz Strefa Saun "Klimaty Świata". Wolny czas można spędzić w przytulnej kawiarence Zielone Tarasy, bądź korzystając z bogatej oferty SPA & Wellnes.

Miłośników kameralnych, aczkolwiek luksusowych wnętrz zapraszamy do obiektu „Mała Pieniawa”. Dla Gości przygotowano tu klimatyzowane wygodne pokoje i apartamenty z pełnym wyposażeniem. Dodatkowym atutem apartamentów jest możliwość korzystania z prywatnej sauny fińskiej. Bezpośrednie sąsiedztwo Wielkiej Pieniawy pozwala na korzystanie z dobrodziejstw bazy zabiegowej oraz SPA & Wellnes.

 
PFOSIGW