Data przyjazdu
Data wyjazdu

Uzdrowiskowa Grota Solna

uzdrowiskowa grota solna

relaks dla ciała i ducha

 

Zapraszamy do nowo otwartej Groty Solnej!

 

To właśnie tu kultywujemy i rozwijamy tradycyjną metodę leczenia inhalacjami solnymi, której korzenie sięgają XIX wieku.

Seans w Uzdrowiskowej Grocie Solnej to relaks dla ciała i ducha. Jej unikatowy mikroklimat tworzy mieszanka różnych rodzajów soli, głównie krystalicznej soli himalajskiej oraz solanki kłodawskiej. Sprawia to, że oprócz odczucia głębokiego wypoczynku i relaksacji, wizyta w grocie korzystnie wpływa także na nasze zdrowie. Inhalacje solne mają bowiem działanie przeciwzapalne i antyalergiczne. Seans w grocie korzystnie wpływa na układ oddechowy, nerwowy oraz krążenia.
Uzdrowiskowa Grota Solna zbudowana jest z certyfikowanych brył soli.

 

Uzupełnieniem naszej groty jest tężnia, która wzmacnia efekt inhalacyjny. Do jej budowy wykorzystano witki brzozowe a efekt inhalacyjny uzyskujemy dzięki zastosowaniu solanki kłodawskiej. Przyjemny dźwięk płynącej po witkach solanki pozwala na całkowite odprężenie i koi zmysły.Tężnia solankowa wzmacnia efekt inhalacji i tym samym korzystnie wpływa na odporność.

 

Czyste powietrze i prawidłową inhalację w pomieszczeniu groty gwarantuje technologia halogeneratora, czyli urządzenia medycznego, dodatkowo rozpylającego sól w grocie. Ten generator aerozolu solnego rozdrabnia sól oraz rozpyla ją w trakcie seansu. Jest to szczególnie ważne dla działania inhalacyjnego, gdyż mikrocząsteczki utrzymują swoją najwyższą aktywność tylko przez ok. 100 sekund od momentu rozdrobnienia soli.

 

Seanse w Uzdrowiskowej Grocie Solnej polecane są głównie w przypadku dolegliwości związanych z układem oddechowym, w tym zapaleniu zatok, chorób alergicznych ale także doskonale łagodzą nerwice, skutki stresu czy wyczerpania. Mają zbawienny wpływ na organizm, zapewniając mu odpowiednią dawkę mikroelementów.

Przeciwskazaniem do korzystania z seansów solnych jest gruźlica, zaawansowana choroba nowotworowa, nadczynność tarczycy, uczulenie na jod oraz ostra infekcja dróg oddechowych.

Uzdrowiskowa Grota Solna

Polanica-Zdrój
Wielka Pieniawa
ul. Parkowa 4

tel. (74) 86 80 303
czynna codziennie w godz. 10:00-20:00, wejście o każdej pełnej godzinie.
Ostatnie wejście o godz. 19:00.

CENNIK UZDROWISKOWEJ GROTY SOLNEJ

Seans - bilet normalny         18 zł
Seans - bilet ulgowy            14 zł
Seans - bilet dla Kuracjuszy UK S.A.   16 zł
6 seansów - karnet             90 zł

Dzieci do lat 3 - bezpłatnie
Dzieci do 12 r.ż. wchodzą do Uzdrowiskowej Groty Solnej tylko z opiekunemPFOSIGW