Data przyjazdu
Data wyjazdu

Uzdrowiska-Kłodzkie S.A – Grupa PGU – zadania i inwestycje na lata 2018 - 2023

Nowa linia rozlewnicza Staropolanka i inwestycje remontowo-budowlane w obiektach uzdrowiskowych w Polanicy-Zdrój, Dusznikach-Zdrój i Kudowie-Zdrój to najpoważniejsze zadania jakie stoją przed Uzdrowiskami-Kłodzkimi S.A. – Grupa PGU.

 

W środę w Polanicy-Zdrój odbyła się uroczysta prezentacja tych zadań. Obecni na niej byli między innymi: Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Premiera RP,  Zbigniew Hajłasz,  Prezes Zarządu KGHM TFI S.A., Marcin Gwóźdź Wiceprezes Zarządu KGHM TFI S.A., przedstawiciele mediów, a także Zarząd i Pracownicy Uzdrowisk Kłodzkich S.A – Grupa PGU.

Gospodarzem uroczystości był Wojciech Maj Prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. Grupa PGU, który pokrótce przedstawił plan inwestycyjny Spółki na najbliższe lata.

Jeszcze w październiku 2018 rusza inwestycja w nową, wysokowydajną linię rozlewniczą dla Staropolanki – marki wody mineralnej należącej do Uzdrowisk Kłodzkich – grupa PGU.

Cechy nowej linii to:

  • Wydajność 18500 butelek/godzinę (aktualna 6500)
  • Oszczędność energii elektrycznej/opakowanie
  • Łatwiejsza i efektywna kosztowo obsługa

Spółka ma także daleko idące plany remontowe obiektów uzdrowiskowych w Polanicy- Zdrój w Wielkiej Pieniawie (remont  dachu, adaptacja poddasza na pokoje, wydzielenie pokoi z pomieszczeń użytkowych), w Dusznikach-Zdrój w Janie Kazimierzu A (remont dachu, adaptacja poddasza na pokoje hotelowe), Janie Kazimierzu B (pełna modernizacja budynku) i w obiekcie Chopin (pełna modernizacja i budowa hotelu). Remont czeka także Polonię w Kudowie-Zdrój (remont dachu, adaptacja pokoi, remont tarasów) i obiekt Łazienki III (modernizacja obiektu i tarasu).

 

 

PFOSIGW