Data przyjazdu
Data wyjazdu

Nowe filmy o Uzdrowiskach Kłodzkich

Polanica Zdrój
 
 
Polanica Zdrój to 7,5 tysięczna miejscowość uzdrowiskowa położona na wysokości 380-410 m n.p.m., w malowniczej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej.
Uzdrowisko Polanica Zdrój specjalizuje się w leczeniu chorób kardiologicznych i nadciśnienia, chorób naczyń obwodowych, układu trawienia, ortopedyczno – urazowych, reumatologicznych, oraz górnych dróg oddechowych . W Zakładzie Przyrodoleczniczym zlokalizowanym w sanatorium „Wielka Pieniawa” wykonywanych jest ponad 110 różnych zabiegów leczniczych i rekreacyjnych, takich jak kąpiele mineralne, borowinowe, suche CO2, solankowe a także krioterapia oraz zabiegi na bazie alg i minerałów. W polanickiej pijalni wód znajduje się źródło Wielkiej Pieniawy stosowanej m.in. do kuracji pitnej, kąpieli kwasowęglowych i produkcji butelkowej wody leczniczej.
Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU posiadają w Polanicy - Zdroju blisko 600 miejsc dla gości w ośrodkach sanatoryjnych, wśród których na szczególną uwagę zasługuje „Wielka Pieniawa” połączona z nowoczesnym Zakładem Przyrodoleczniczym . To ponad 100-letnie sanatorium, które stało się synonimem luksusu i elegancji. Położone w centrum Parku Zdrojowego , zaprasza swoich gości do komfortowych pokoi i apartamentów, przestronnych, eleganckich sali jadalnych, nowoczesnego kompleksu zabiegowego. Ten wyjątkowy pod względem architektonicznym obiekt posiada nowoczesne centrum rekreacyjne „Słoneczne Termy Wielka Pieniawa”, w skład, którego wchodzą: dwa baseny, Słoneczne Fit Centrum oraz Strefa Saun "Klimaty Świata. W obiekcie serwowane są pyszne i zdrowe dania przygotowywane według zaleceń dietetyka.
Wolny czas można spędzić w przytulnej kawiarence Zielone Tarasy, bądź korzystając z bogatej oferty SPA & Wellnes.
Miłośników kameralnych, aczkolwiek luksusowych wnętrz zapraszamy do obiektu „Mała Pieniawa”. Dla Gości przygotowano tu klimatyzowane wygodne pokoje i apartamenty z pełnym wyposażeniem. Dodatkowym atutem apartamentów jest możliwość korzystania z prywatnej sauny fińskiej. Bezpośrednie sąsiedztwo Wielkiej Pieniawy pozwala na korzystanie z dobrodziejstw bazy zabiegowej oraz SPA & Wellnes.
 
Duszniki Zdrój
 
 
Uzdrowisko Duszniki Zdrój, które wchodzi w skład Uzdrowisk Kłodzkich S.A.- Grupa PGU,. Jest położone na dawnym szlaku handlowym prowadzącym z Pragi czeskiej do Wrocławia, w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej, otoczonej z jednej strony Górami Bystrzyckimi, a z drugiej Górami Orlickimi.. Duszniki Zdrój to bardzo atrakcyjne miejsce pobytu dla miłośników aktywnego wypoczynku, amatorów pieszych wędrówek i sportów zimowych. Mają one również do zaoferowania wiele ciekawych zabytków architektury, między innymi młyn papierniczy z 1605 roku (dzisiejsze Muzeum Papiernictwa), kościół parafialny pw. Św. Piotra i Pawła czy urokliwy rynek z otaczającymi go kamieniczkami.
Skarbem Uzdrowiska są wody mineralne, tryska tu aż pięć podziemnych źródeł. Dusznickie wody to szczawy alkaliczne o dużym zmineralizowaniu doskonałe w leczeniu schorzeń układu krążenia, pokarmowego, oddechowego
Leczenie dorosłych w Uzdrowisku Duszniki Zdrój obejmuje schorzenia układu oddechowego, przewodu pokarmowego, ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, osteoporozę, choroby kardiologiczne i nadciśnienie orazchoroby kobiece. W Uzdrowisku wykonywane są zabiegi przyrodolecznicze takie jak naturalne kąpiele mineralne i igliwiowe, zabiegi z wykorzystaniem borowiny (okłady, kąpiele, tampony czy fasony borowinowe). Zabiegi z zakresu hydroterapii, elektroterapii, inhalacje solankowe, masaże lecznicze, gimnastyka lecznicza. Kuracjusze korzystają z kuracji pitnych i leczenia dietetycznego. Na miejscu zapewniona jest całodobowa opieka lekarsko – pielęgniarska. Zabiegi przyrodolecznicze ordynowane są przez lekarza prowadzącego a ich realizacja odbywa się pod okiem fachowego personelu.
Oferta pobytowa
Uzdrowisko Duszniki Zdrój posiada nowoczesną bazę zabiegową oraz doświadczony personel. W położonym w sercu dusznickiego Parku Zdrojowego sanatorium „Jan Kazimierz” na gości czekają wygodne, komfortowe pokoje, centrum zabiegowe oraz kompleks rekreacyjny Słoneczne Termy Jan Kazimierz. To jedyna tego typu atrakcja w Dusznikach Zdroju z nowoczesnym basenem rekreacyjnym, strefą saun i Fit Centrum, które zapewniają doskonały relaks. Na miejscu Goście mogą skorzystać z terapeutycznych seansów w Uzdrowiskowej Jaskini Solno – Jodowej.
 
Kudowa Zdrój
 

 
Uzdrowisko Kudowa Zdrój jest najdalej na południe wysuniętym oddziałem Uzdrowisk Kłodzkich S.A.- Grupa PGU, leży w północno-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej. Miasto położone jest na wysokości 390 - 400 m n.p.m. Jak pozostałe uzdrowiska (Duszniki Zdrój i Polanica Zdrój) posiada łagodny klimat podgórski. Na północny wschód od uzdrowiska rozciąga się masyw Gór Stołowych.
Skarbem Uzdrowiska są szczawy wodorowęglanowo – sodowo – wapniowe, żelaziste i borowe pozyskiwane ze źródeł „Śniadecki”, „Moniuszko” i „Marchlewski”. Stosuje się je do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i unikatowych suchych kąpieli. Innym naturalnym surowcem leczniczym jest borowina, którą wykorzystuje się do kąpieli i okładów.
Zakład Przyrodoleczniczy w Kudowie Zdroju jest usytuowany w centrum Parku Zdrojowego. Wykonywanych jest w nim ponad 50 rodzajów zabiegów leczniczych takich jak m. in.: okłady borowinowe, fango, , kąpiele mineralne, solankowe, borowinowe i gazowe z CO2, zabiegi odchudzające a także różnego rodzaju masaże.
Leczenie dorosłych obejmuje choroby przewodu pokarmowego, ortopedyczno – urazowe, endokrynologiczne , otyłość choroby układu krwiotwórczego, układu krążenia, choroby reumatologiczne.
Uzdrowisko Kudowa Zdrój jako jedno z nielicznych w Polsce specjalizuje się w leczeniu otyłości i nadwagi wśród dzieci i młodzieży. W naszej ofercie skierowanej do młodszego pokolenia znajduje się pełen zakres rehabilitacji schorzeń układu ruchu. Kuracje adresowane do dzieci realizowane sa w dedykowanym ośrodku Jagusia.
W Sanatoriach Zameczek i Polonia na gości czekają komfortowe i wygodne pokoje. W każdym z obiektów do dyspozycji gości jest przytulna jadalnia oraz kawiarenka, w której serwowane są pyszne ciasta, desery oraz zdrowe koktajle owocowe. Dla Gości przygotowano tu również nowoczesny Kompleks Rekreacyjny "Słoneczne Termy Zameczek", w którym znajduje się basen z bogatym systemem masaży podwodnych, strefa saun oraz Słoneczną Plaża a także Słoneczne Fit Centrum.

Zapraszamy www.uzdrowiska-klodzkie.pl
PFOSIGW