Data przyjazdu
Data wyjazdu

CERTYFIKAT IFS FOOD


Certyfikat IFS Food dla marki Staropolanka

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU, właściciel marki Staropolanka, otrzymał CERTYFIKAT IFS Food, obejmujący produkty PET produkowane na Rozlewni Wód Mineralnych nr 1 w Polanicy-Zdroju.  

IFS Food jest standardem audytowania dostawców i producentów żywności. Służy przede wszystkim ujednoliceniu procesów kontroli bezpieczeństwa produktów spożywczych oraz poziomu jakości producentów dostarczających swoje wyroby m.in. do hurtowni oraz sieci sprzedaży.

Standard IFS Food obowiązuje na całym świecie i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i jakości produktów, koncentrując się w obszarach:

  • zarządzania bezpieczeństwem i jakością żywności;
  • zarządzania zasobami;
  • odpowiedzialności korporacyjnej;
  • procesów operacyjnych i produkcyjnych;
  • ciągłego pomiaru, analiz i doskonalenia;
  • ochrony łańcucha żywnościowego;
  • zarządzania i zaangażowania.

Z handlowego punktu widzenia, otrzymaliśmy narzędzie, będące elementem skutecznego budowania przewagi konkurencyjnej – mówi Michał Borkowski, dyrektor handlowy Staropolanki, odpowiedzialny również za działania marketingowe marki, dodając jednocześnie, że certyfikacja ma zarówno swój pragmatyczny, ale i wizerunkowy wymiar i jest to duży krok dla całej organizacji, niemożliwy do realizacji bez zaangażowania wielu działów Firmy.

To ogromne wyróżnienie dla nas, jako producenta. Na rynku wód mineralnych niewiele jest podmiotów mogących pochwalić się takim poziomem zarządzania jakością, którego potwierdzeniem jest certyfikat IFS Food – stwierdził z dumą wiceprezes Spółki, Łukasz Czech. Przede wszystkim wymagało to od nas samych ogromnego zaangażowania, za które Wszystkim dziękujemy, a także zrozumienia kierunku, jaki obrała Spółka – dodaje wiceprezes Łukasz Czech.

Uzyskanie certyfikatu to dopiero pierwszy krok. Kolejnym, za który odpowiedzialny będzie pion handlowy Staropolanki, to efektywne wykorzystanie go w pozyskiwaniu nowych kontraktów. O otrzymany certyfikat należy dbać, utrzymując wysoki poziom osiągnięty przez ostatnie lata działalności – podsumowuje Prezes Spółki, Łukasz Surażyński.

PFOSIGW