Data przyjazdu
Data wyjazdu

POLBUS I UZDROWISKA KŁODZKIE WSKRZESZAJĄ DOLNOŚLĄSKĄ TURYSTYKĘ

Ogólnopolski przewoźnik Polbus z Wrocławia uruchomił specjalne połączenia wakacyjne dla turystów w ramach akcji „Aktywne wakacje z Polbusem”. Dzięki nim turyści będą mogli szybko i sprawnie dotrzeć do wielu atrakcji na Dolnym Śląsku, m.in. dolnośląskich kurortów uzdrowiskowych. Uzdrowiska Kłodzkie jako partner akcji przekażą pasażerom wysokiej jakości naturalne wody mineralne produkowane pod marką Staropolanka, oraz zapraszają do skorzystania z atrakcji jakie oferują w swoich ośrodkach w Polanicy, Dusznikach i Kudowie Zdroju.

Polbus uruchomi aż cztery nowe wakacyjne połączenia z Wrocławia, które pomogą dotrzeć pasażerom do Czarnej Góry, Sobótki oraz Kudowy Zdroju, a także Polanicy i Duszniki-Zdrój. Te wyjątkowo atrakcyjne trasy autobusowe po Dolnym Śląsku umożliwią sprawne przemieszczanie się turystów, którzy zaplanują odkrywanie najciekawszych zakątków regionu. Akcja „Aktywne wakacje z Polbusem”, w którą aktywnie włączają się Uzdrowiska Kłodzkie, ma na celu promocję walorów najciekawszych dolnośląskich destynacji oraz odbudowę turystyki, nadwyrężonej przez pandemię koronawirusa Covid-19.

- Podjęliśmy decyzję o uruchomieniu dodatkowych linii autobusowych, aby wesprzeć polską turystykę, która mocno ucierpiała w związku z pandemią koronawirusa. Jednocześnie wiemy, że wielu Polaków będzie w tym roku spędzało wakacje w Polsce. Przewidujemy, że ruch turystyczny w naszym kraju znacząco się zwiększy, dlatego cieszymy się, że dzięki akcji „Aktywne wakacje z Polbusem” będziemy mogli poprawić mobilność osób, które planują odwiedzić Dolny Śląsk, oferując im wygodne połączenia do ciekawych turystycznie miejsc – mówi Mariusz Kruk, prezes Polbus. 

Jedną z destynacji oferowanych przez Polbus jest Kudowa-Zdrój. W ramach tego połączenia pasażerowie dotrą m.in. do Ząbkowic Śląskich, Barda, a także Polanicy, Dusznik i Kudowy Zdroju, w których zlokalizowane są uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk. Turyści korzystający z oferty, podczas wakacji otrzymają w cenie biletu wody mineralne Staropolanka z Uzdrowisk Kłodzkich oraz darmowe wejściówki na basen w kompleksach Sloneczne Termy we wszystkich trzech kurortach należących do Uzdrowisk Kłodzkich.

- Uzdrowiska Kłodzkie w ramach akcji „Aktywne wakacje z Polbusem” nawodnią turystów podróżujących po wakacyjnych trasach naturalnymi wodami mineralnymi  Staropolanka. W ten sposób chcemy wesprzeć polską turystykę, oferując podróżującym łyk wody mineralnej produkowanej w Polanicy-Zdrój oraz Jeleniowe k/Kudowy-Zdrój, w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych. Jesteśmy przekonani, że akcja, której partnerujemy, pozwoli wielu osobom na doświadczenie wyjątkowych chwil związanych z wakacyjnymi przygodami na Dolnym Śląsku – mówi Marcin Bugalski, kierownik marketingu w Uzdrowiskach Kłodzkich.

Pierwsze wakacyjne kursy wystartowały w czerwcu. Oficjalnym wakacyjnym partnerem trasy z Wrocławia do Kudowy-Zdroju są Uzdrowiska Kłodzkie, należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk – lidera turystyki medycznej w Polsce, oraz szereg atrakcji turystycznych w regionie, takich jak Kopalnia w Złotym Stoku, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach. W inicjatywę zaangażowana jest także Dolnośląska Organizacja Turystyczna.