Data przyjazdu
Data wyjazdu

Pilotażowy program Uzdrowisk Kłodzkich „WODA na Plus” realizowany w jednostkach edukacyjnych

Uzdrowiska Kłodzkie SA przy współpracy z jednostkami edukacyjnymi realizują program „WODA na Plus”. Celem działania jest kreowanie wzorców zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania opartego na zastąpieniu sztucznych, dosładzanych, kolorowych napojów, naturalną wodą mineralną. Wspólnie uczymy nasze dzieci dobrych, zdrowych praktyk. Program wdrażany jest od początku 2018 roku dzięki przychylności Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich SA. Akcja oparta jest na spożywaniu naturalnych wód mineralnych i źródlanych, przekazanych nieodpłatnie przez Uzdrowisko. Początkowo akcją objęte zostały 4 różne jednostki edukacyjne z Przerzeczyna-Zdroju, Gilowa i Niemczy w województwie Dolnośląskim. Oprócz Szkół Podstawowych w pilotażowym projekcie uczestniczy również Samorządowe Przedszkole Publiczne z Niemczy. Wychowankowie tych jednostek przez okres 3 miesięcy otrzymują nieodpłatnie wodę mineralną Staropolanka oraz źródlaną Kudowianka, w podręcznych butelkach o pojemności 0,5l. Kolejna dostawa już za nami (patrz fot.).


Staropolanka to naturalny skarb Uzdrowiska w butelce, który pomaga zachować równowagę w zalecanej, codziennej diecie. Dobrodziejstwo działania źródeł mineralnych w Uzdrowisku Polanica-Zdrój wykorzystywane było już w XVII wieku przez zakon jezuitów i kontynuowane jest do dziś. Bogata oferta produktów Uzdrowisk Kłodzkich SA - grupa PGU sygnowanych znakiem Staropolanka obejmuje wody wysoko, średnio i niskozmineralizowane, gazowane, lekko gazowane i niegazowane.

Kudowianka to najwyższej jakości woda źródlana. Jeśli doskonale znasz smak Staropolanki Zdrój, to woda źródlana Kudowianka również przypadnie Ci do gustu. Walory Kudowianki można doceniać na wiele sposobów. Pierwszym i najpopularniejszym z nich jest spożywanie jej wprost z butelki. W nawet najbardziej upalny letni dzień gazowana i niegazowana woda źródlana ugasi pragnienie. Kudowianka może być także wykorzystywana podczas przygotowania gorących napojów, jak np. kawa i herbata. Jej zastosowanie przy przyrządzaniu potraw wpłynie na ich smak i aromat. Po trzecie, woda źródlana Kudowianka może być z powodzeniem stosowana przy zabiegach higienicznych oraz w celach kosmetycznych. Przemywanie nią twarzy wpływa pozytywnie na jędrność skóry i nadaje jej młodzieńczy wygląd. Tego typu woda ze względu na niski stopień zmineralizowania, może być spożywana przez każdego, bez względu na wiek. Źródlana woda pobierana jest ze źródeł podziemnych, wolnych od zanieczyszczeń.