Data przyjazdu
Data wyjazdu

Pilotażowy program Uzdrowisk Kłodzkich w jednostkach edukacyjnych

Dzięki przychylności Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich SA. wdrożono pilotażowy program promocji zdrowego trybu życia wśród najmłodszych, oparty na spożywaniu naturalnych wód mineralnych i źródlanych. Na start programem objęte zostały 4 różne jednostki edukacyjne z Przerzeczyna, Gilowa i Niemczy w województwie Dolnośląskim. Oprócz Szkół Podstawowych w pilotażowym projekcie uczestniczy również Przedszkole Publiczne. Wychowankowie tych jednostek przez okres 3 miesięcy otrzymywać będą promocyjną wodę mineralną Staropolanka i źródlaną Kudowianka w podręcznych butelkach o pojemności 0,5l. Pierwsza dostawa już za nami.

Celem działania jest kreowanie wzorców zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania opartego na zastąpieniu sztucznych, dosładzanych, kolorowych napojów, naturalną wodą mineralną. Wspólnie uczymy nasze dzieci dobrych, zdrowych praktyk. Już niebawem relacja ze szkół i przedszkola uczestniczących w akcji.

Staropolanka to naturalny skarb Uzdrowiska w butelce, który pomaga zachować równowagę w zalecanej, codziennej diecie. Dobrodziejstwo działania źródeł mineralnych w Uzdrowisku Polanica-Zdrój wykorzystywane było już w XVII wieku przez zakon jezuitów i kontynuowane jest do dziś. Bogata oferta produktów Uzdrowisk Kłodzkich SA - grupa PGU sygnowanych znakiem Staropolanka obejmuje wody wysoko-, średnio - i niskozmineralizowane, gazowane, lekko gazowane i niegazowane.

Kudowianka – najwyższej jakości woda źródlana. Jeśli doskonale znasz smak Staropolanki Zdrój, to woda źródlana Kudowianka również przypadnie Ci do gustu. Walory Kudowianki można doceniać na wiele sposobów. Pierwszym i najpopularniejszym z nich jest spożywanie jej wprost z butelki. W nawet najbardziej upalny letni dzień gazowana i niegazowana woda źródlana ugasi pragnienie. Kudowianka może być także wykorzystywana podczas przygotowania gorących napojów, jak np. kawa i herbata. Jej zastosowanie przy przyrządzaniu potraw znacznie wpłynie na ich smak i aromat. Po trzecie, woda źródlana Kudowianka może być z powodzeniem stosowana przy zabiegach higienicznych i w celach kosmetycznych. Przemywanie nią twarzy wpływa pozytywnie na jędrność skóry i nadaje jej młodzieńczy wygląd. Tego typu woda ze względu na niski stopień zmineralizowania może być spożywana przez każdego, bez względu na wiek. Źródlana woda jest pobierana z podziemnych źródeł wolnych od zanieczyszczeń.