Data przyjazdu
Data wyjazdu

Mecenat Uzdrowisk Kłodzkich - relacja TV z inauguracji obchodów Milenium Wielkiej Obrony Niemczy 1017-2017

W 1017 roku niewielkie, dolnośląskie miasto dało radę przez miesiąc odpierać ataki ponad 12 tysięcznej niepokonanej armii cesarza Henryka II, druzgocząc ich moralnie i psychologicznie. Niemczańscy obrońcy nie dziesiątkowali jednak swoich przeciwników. Ważnym elementem zwycięstwa był spryt, kreatywność i zapał. Mieszkańcy za wszelką cenę nie chcieli oddać nieprzyjacielowi swojego grodu. Ta patriotyczna postawa została doceniona przez potomnych i z tej okazji mieszkańcy Niemczy zorganizowali trzydniowe świętowanie okrągłej, tysięcznej rocznicy.
 
 

Prezes Uzdrowisk Kłodzkich SA, Pan Marcin Gwóźdź uczestniczył w inauguracji obchodów Milenium Wielkiej Obrony Niemczy 1017–2017, lokalnego święta upamiętniającego bohaterską obronę grodu przed zmasowanym atakiem sprzymierzonych wojsk niemieckich, czeskich i wieleckich.
Uzdrowiska Kłodzkie SA objęły finansowym wsparciem renowację makiety średniowiecznego grodu Niemczy z roku 1017 (o wymiarach 4,20 x 2,00 metry), której odsłonięcie w dniu 8 września 2017r., zainicjowało uroczystości milenijne oraz konferencję w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, która odbywa się w dniach od 10 do 17 września br.
PFOSIGW