|
Zbigniew ŚliwińskiProfesor nadzw. dr hab. n. med. i n. kf Zbigniew Śliwiński, konsultant krajowy w dziedzinie Fizjoterapii, autor 535 pozycji naukowych, w tym 188 publikacji naukowych, 40 - książki, monografie i skrypty - oraz w drukach zwartych posiada 28 publikacji oraz 347 komunikatów zjazdowych. Jest redaktorem 16 monografii w tym 6 pozycji to redakcja naukowa wydania polskiego książek tłumaczonych z języka angielskiego. Znany w kraju, i nie tylko, z unikalnych metod diagnostyki funkcjonalnej i terapii. Stosuje temperatury kriogeniczne w leczeniu dzieci i dorosłych z uszkodzeniami OUN. |
Profesor Zbigniew Śliwiński jest Kawalerem Medalu Komisji Edukacji Narodowej - Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania Ministra Edukacji Narodowej, jest wyróżnionym przez Ministra Zdrowia Odznaką Ministra Zdrowia Za zasługi dla Ochrony Zdrowia w Polsce i Nagrodą Specjalną Drugiego Stopnia za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Został uhonorowany także Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem im. Prof. WIKTORA DEGI, Złotą Odznaką Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Złotą Odznaką Towarzystwa Walki z Kalectwem, Złotą Odznaką Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej oraz Statuetką Asklepiosa nadaną przez Unię Uzdrowisk Polskich. W 2012 otrzymał Medal Twórców Polskiej Rehabilitacji nadany przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. |
|
dr n. med. Marek Wiecheć - specjalista fizjoterapiiAbsolwent kierunku rehabilitacja ruchowa na AWF w Krakowie (1993r.), w której uzyskał tytuł magistra rehabilitacji ruchowej. Od 2015 roku specjalista fizjoterapii. W 2016 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Absolwent wielu certyfikowanych kursów w zakresie fizjoterapii. Absolwent podyplomowych studiów pedagogicznych, nauczyciel dyplomowany.
Długoletni pracownik MOGKiK w Ostrowcu Świętokrzyskim., asystent na Oddziale Rehabilitacji Szpitala Miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim., fizjoterapeuta w ZOR w Ostrowcu Świętokrzyskim., kierownik Działu Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej MOSIR w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Nauczyciel w Studium Fizjoterapii w Ostrowcu Świętokrzyskim, pracownik dydaktyczny na kierunku fizjoterapia.
Kierownik Katedry Fizjoterapii Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, organizator i wykładowca na kurach doskonalących dla fizjoterapeutów i lekarzy w zakresie fizykoterapii.
Prowadzi własną praktykę fizjoterapeutyczną .
Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, współautor trzech wydań książki pt. Przewodnik metodyczny po wybranych zabiegach fizykalnych (2005, 2008, 2012), współautor książki: „ Metoda FED w Polsce - Bezinwazyjne leczenie Skolioz” (2012), współautor trzech rozdziałów w książce „Wielka Fizjoterapia” (2013).
Praca w międzynarodowym zespole metody FED – bezinwazyjne leczenie skolioz - prof. Santosa Sastre Fernandeza (od 2008). Praca w międzynarodowym zespole diagnostyki DIERS (od 2012) Od 2005 do 2014 r. fizjoterapeuta kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Pływackiego, w latach 2007-2009 również kadry narodowej Polskiego Związku Płetwonurkowania.
Zaangażowany w pracę społeczną. Od 1998 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, w latach 2003-2008 był wiceprezesem, a od 2008 do 2015 r. pełnił funkcję Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.
Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi (2010), pięciokrotnie Nagrodą Ministra Sportu 2006, 2007,2008,.2009.2011) za pracę z zawodnikami Kadry Narodowej Polskiego Związku Pływackiego, Złotą Odznaką Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii (2015), za wkład w rozwój fizjoterapii w Polsce. |
|
|
Mgr rehabilitacji ruchowej, fizjoterapeuta Aleksandra BauerMgr rehabilitacji ruchowej, fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Prowadzi wykłady i ćwiczenia z fizykoterapii w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu. Od 14 lat prowadzi szkolenia z fizykoterapii i fizykoterapii w medycynie weterynaryjnej. Jest autorką programów dydaktycznych, oraz wielu publikacji, współautorką książki „Przewodnik metodyczny po wybranych zabiegach fizykalnych”. Prowadzi gabinet fizjoterapii specjalizujący się w diagnostyce i terapii nietrzymania moczu: kobiet i mężczyzn. |
Danuta i Jerzy Adamczykowie– nauczyciele/instruktorzy masaży PeLoHa i Lomi Lomi Nui. |
|