Data przyjazdu
Data wyjazdu

Górskie bieganie w Polanicy. Inauguracja cyklu Runner's World Super Bieg

IV Półmaraton Polanica – Zdrój i IV Dziesiątka Staropolanki odbyły się w ubiegłą niedzielę w Polanicy – Zdroju. Ponad 400 zawodniczek i zawodników zgłosiło się do udziału w zawodach, które rozpoczęły kolejny sezon cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg. Było chłodno – więc warunki do biegania były dobre, i deszczowo – choć na szczęście tuż przed startem przestało padać. Borowinowe i błotne okłady były znane w kłodzkich uzdrowiskach już kilkaset lat temu, więc tradycja została zachowana – chyba każdy przybiegł na metę z grubą warstwą leczniczego polanickiego błota na sobie.
 

Walka o zwycięstwo w półmaratonie zapowiadała się ostro, a jednym z faworytów był ubiegłoroczny triumfator Jacek Sobas (Sobas Team). Pobiegł minimalnie wolniej, choćby przez nieco więcej ostrożności na mokrych i śliskich zbiegach, ale ostatecznie wygrał również teraz, z czasem 1:21:30. Alan Dobrowolski (Decathlon Szczawno – Zdrój dobiegł do mety jako drugi, a Jacek Jolibski (Biegamdlazdrowia.pl) był trzeci.

Karolina Obstój (Sobas Team) wygrała wśród kobiet i uzyskała czas 1:38:47, wyprzedzając Alicję Kaucką z Bielawskiej Akademii Biegania i Monikę Awrycewicz (UKS Ludwikowice Kł.).

Wcześniej  do mety w Parku Zdrojowym w Polanicy – Zdroju dotarli jednak najszybsi zawodnicy w biegu na 10 km. Pierwszy był Krzysztof Jilek (ULKS Bystrzyca Kłodzka, 00:36:45), drugi był Michał Kita (Pędzący w miejscu), a trzeci Marcel Broj (Team Broj Źlinice). Pierwsza kobieta na mecie to Anna Gołębiewska (ebiegi.pl, 00:48:53), druga była Ewelina Łozowska,  a trzecia Joanna Ressel (Bukowy Park).

W klasyfikacji drużyn na dystansie 10 km pierwsze miejsce przypadło Klubowi Biegacza Sobótka, a w półmaratonie wygrał skład Bielawskiej Akademii Biegania. Najlepszą biegową rodziną polanickiej edycji RWSB został team rodziny Data.

Na mecie na wszystkich czekały medale, woda i poczęstunek na końcowym bufecie. Potem można było skorzystać z pasta party i zjeść pyszny i ciepły makaron, skorzystać z szatni   i zwiedzić obecne na biegu stoiska. Odbyły się również biegi dla dzieci, a po dekoracji mieliśmy losowanie nagród w ramach loterii fantowej.

Kolejna edycja cyklu odbędzie się jeszcze w maju – 25.05 czas na Intereferie Run w Świeradowie – Zdroju.

Więcej na https://superbieg.pl