Data przyjazdu
Data wyjazdu

Uzdrowisko Polanica Zdrój

Uzdrowisko Polanica Zdrój - Lato '2017
 
 

 
Uzdrowisko Polanica Zdrój - Zima '2017

Polanica Zdrój to 7,5 tysięczna miejscowość uzdrowiskowa położona na wysokości 380-410 m n.p.m., w malowniczej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Polanica Zdrój nazywana jest perłą polskich uzdrowisk. Na jej niepowtarzalny urok składa się wyjątkowy krajobraz, oryginalna architektura, specyficzny klimat oraz walory lecznicze.

Oferta lecznicza

Uzdrowisko Polanica Zdrój specjalizuje się w leczeniu chorób kardiologicznych i nadciśnienia, chorób naczyń obwodowych, układu trawienia, ortopedyczno – urazowych, reumatologicznych, oraz górnych dróg oddechowych . W Zakładzie Przyrodoleczniczym zlokalizowanym w sanatorium „Wielka Pieniawa” wykonywanych jest ponad 110 różnych zabiegów leczniczych i rekreacyjnych, takich jak kąpiele mineralne, borowinowe, suche CO2, solankowe a także krioterapia oraz zabiegi na bazie alg i minerałów. W polanickiej pijalni wód znajduje się źródło Wielkiej Pieniawy stosowanej m.in. do kuracji pitnej, kąpieli kwasowęglowych i produkcji butelkowej wody leczniczej.

Oferta pobytowa

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. proponują w Polanicy - Zdroju blisko 600 miejsc dla gości w ośrodkach sanatoryjnych, wśród których na szczególną uwagę zasługuje „Wielka Pieniawa” . To ponad 100-letnie sanatorium, które stało się synonimem luksusu i elegancji. Położone w centrum Parku Zdrojowego , zaprasza swoich gości do komfortowych pokoi i apartamentów, przestronnych, eleganckich sali jadalnych, nowoczesnego kompleksu zabiegowego. Ten wyjątkowy pod względem architektonicznym obiekt posiada nowoczesne centrum rekreacyjne „Słoneczne Termy Wielka Pieniawa”, w skład, którego wchodzą: dwa baseny, Słoneczne Fit Centrum oraz Strefa Saun "Klimaty Świata. Wolny czas można spędzić w przytulnej kawiarence Zielone Tarasy, bądź korzystając z bogatej oferty SPA & Wellnes.

Miłośników kameralnych, aczkolwiek luksusowych wnętrz zapraszamy do obiektu „Mała Pieniawa”. Dla Gości przygotowano tu klimatyzowane wygodne pokoje i apartamenty z pełnym wyposażeniem.  Dodatkowym atutem apartamentów jest możliwość korzystania z prywatnej sauny fińskiej. Bezpośrednie sąsiedztwo Wielkiej Pieniawy pozwala na korzystanie z dobrodziejstw bazy zabiegowej oraz SPA & Wellnes.zarezerwuj pobyt